Whirpool otworzył centrum usług w Łodzi

AR
opublikowano: 06-10-2017, 09:21
aktualizacja: 06-10-2017, 09:23

Amerykański producent AGD uruchomił w Łodzi nowe Centrum Usług Wspólnych dla Finansów.

Nowa polska placówka Whirpool na terenie Nowego Centrum Łodzi obsługuje już operacje księgowe i finansowe dla całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). W czwartek nastąpiło oficjalne otwarcie z udziałem władz miasta, choć decyzja o przeniesieniu wszystkich centrów usług wspólnych z regionu EMEA do Łodzi zapadła wiele miesięcy wcześniej, a rekrutacja pracowników trwała od marca. 

Firma zatrudniła tam już blisko 270 osób, które posługują się łącznie 15 językami. 

- Witam w Łodzi. Gratuluję wyboru miejsca rozwoju kariery i mam nadzieję, że Łódź stanie się waszym prawdziwym domem - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas otwarcia centrum w biurowcu Nowa Fabryczna. 

Jak podkreśla ratusz na stronach internetowych centra usług wspólnych dla finansów to nowa marka Łodzi. Wśród firm, które postanowiły rozwijać tego typu biznes w tym mieście są m.in. Philips i Uber.  

- Polska jest jednym z najważniejszych krajów w regionie EMEA pod względem jakości i tempa rozwoju struktur przemysłowych, a zatem z perspektywy Whirlpool Corporation stanowi optymalną, strategiczną lokalizację dla Centrum Usług Wspólnych. Cieszymy się, że swoją decyzją wspieramy także biznesowy rozwój Łodzi - powiedział Andrea Marciandi, shared service director Whirlpool EMEA.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Whirpool otworzył centrum usług w Łodzi