Wiadomo jak policja wpadła na trop Polaka fałszującego euro

opublikowano: 01-10-2018, 11:01

Niedawno pojawiła się informacja o zatrzymaniu Polaka, który fałszował euro i sprzedawał je za bitcoiny w tzw. darknecie. Właśnie wyjaśniło się, jak został odnaleziony.

22-letni Austriak doprowadził policję na ślad Polaka. Zgubił w Eisenstadt portfel, w którym znajdowało się dziesięć podrobionych przez mieszkańca Gdyni banknotów o nominale 50 EUR. W portfelu znajdowały się również dokumenty Austriaka, dzięki czemu nie było trudno go znaleźć. Wyjawił policji skąd miał podrabiane banknoty, które kupił aby zapłacić nimi za narkotyki.  

Zobacz więcej

mat. pras. EBC

Austriacka policja poinformowała, że pomogła polskiej zidentyfikować polskiego fałszerza, podejrzewanego o sprzedanie podrobionych banknotów o łącznej wartości nominalnej 10 tys. EUR.

Rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz mówiła jednak kilka dni temu PAP, że proceder fałszowania banknotów „mógł trwać latami, podrobione banknoty można liczyć w tysiącach sztuk".  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.au, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu