Wiadomości z USA osłabiły azjatyckie rynki akcji

MD
opublikowano: 29-07-2008, 08:52

Na azjatyckich rynkach akcji dominowała podaż. To skutek złych wiadomości z USA.

W Tokio, na największym w Azji rynku akcji, Nikkei i Topix kończyły sesję 1,5 proc. spadkiem wartości. Oba indeks znalazły się najniżej od 18 lipca. Duże spadki w poniedziałek na Wall Street, pesymistyczna ocena perspektyw amerykańskiego rynku nieruchomości przez MFW i zapowiedź podwyższenia przez Merrill Lynch kapitału o 8,5 mld USD obudziły obawy dalszych strat sektora finansowego. Inwestorzy pozbywali się akcji spółek finansowych i eksporterów. Wyraźnie staniały m.in. Nomura Holdings i Toyota.
Na pozostałych rynkach regionu także dominowała podaż. W Seulu sesja zakończyła się 1,95 proc. spadkiem. W Singapurze na ponad dwie godziny przed końcem handlu główny indeks tracił 0,8 proc. W Hongkongu na ponad godzinę przed końcem sesji giełda spadała o 2,3 proc. W Szanghaju na około pół godziny przed zamknięciem notowań rynek spadał o 1,6 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wiadomości z USA osłabiły azjatyckie rynki akcji