Wiązary Burkietowicz inwestują w rodzinny biznes

opublikowano: 06-02-2015, 00:00

Firma z Odolanowa przystąpiła do modernizacji własnego tartaku. Inwestycja pochłonie 12 mln zł.

W zlokalizowanym w Odolanowie koło Ostrowa tartaku już niebawem powieje nowoczesnością. Jego właściciel, firma Wiązary Burkietowicz, wyda w sumie 12 mln zł na przebudowę zakładu i prace modernizacyjne. Po ich zakończeniu ma on osiągnąć zdolność przetarcia 50 tys. m sześc. kłód rocznie (w trybie jednozmianowym). W kwietniu rozpocznie się montaż nowych pilarek tarczowych, których wartość przekracza 2 mln EUR, a zmodernizowany tartak pełną parą ruszy w październiku.

Marcin (od lewej), Marek, Bartosz Burkietowicz, współwłaściciele rodzinnego przedsiębiorstwa Wiązary Burkietowicz, nie zamierzają pozostawać w tyle za konkurencją, wręcz przeciwnie. Postawili na modernizację swojego tartaku.
Zobacz więcej

NOWOCZESNY BIZNES:

Marcin (od lewej), Marek, Bartosz Burkietowicz, współwłaściciele rodzinnego przedsiębiorstwa Wiązary Burkietowicz, nie zamierzają pozostawać w tyle za konkurencją, wręcz przeciwnie. Postawili na modernizację swojego tartaku. ARC

— Jako przedsiębiorstwo rodzinne od lat konsekwentnie reinwestujemy zarobione pieniądze w firmę. Realizowana obecnie inwestycja pozwoli nam na produkcję tarcicy konstrukcyjnej we własnym zakresie, na większą skalę niż do tej pory. Zwiększy się nasza zdolność do szybkiego reagowania na potrzeby dużych klientów. Poprawie ulegną też warunki pracy w tartaku — informuje Bartosz Burkietowicz, współwłaściciel firmy Wiązary Burkietowicz.

Firma nie zamierza jednak zrezygnować z realizacji mniejszych zleceń. — Sześć ruchomych pił tarczowych sterowanych przez operatora pozwala na inny rozkrój każdej kolejnej kłody. Oznacza to, że można będzie zamówić u nas nawet kilka pojedynczych elementów w dowolnym rozmiarze. Dekarze, cieśle i majsterkowicze nadal będą dla nas ważnymi klientami — wyjaśnia Marcin Burkietowicz, kolejny ze współwłaścicieli. Inwestycja ma zwrócić się w ciągu najbliższych 10 lat.

Wiązary Burkietowicz specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych konstrukcji z litego drewna; firma zajmuje się projektowaniem i wykonaniem wiązarów dachowych, świadczy też usługę ich montażem, m.in. na budynkach mieszkaniowych i przemysłowych. W 2014 r. spółka po raz kolejny została wyróżniona w rankingu „Pulsu Biznesu”, Gazele Biznesu, wyłaniającym najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy