Wicekanclerz Gorbach: Nie ma pośpiechu w mediacjach gazowych pomiędzy Ukrainą a Rosją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-01-2006, 14:00

Hubert Gorbach, wicekanclerz Austrii, która od 1 stycznia przewodniczy Unii Europejskiej, powiedział w poniedziałek, że na razie nie ma pośpiechu co do mediacji gazowych pomiędzy Ukrainą a Rosją.

Hubert Gorbach, wicekanclerz Austrii, która od 1 stycznia przewodniczy Unii Europejskiej, powiedział w poniedziałek, że na razie nie ma pośpiechu co do mediacji gazowych pomiędzy Ukrainą a Rosją.

    Według niego przywódcy Rosji i Ukrainy powinni sami porozumieć się, a Unia powinna się włączyć, w sytuacji, gdy kryzys zaostrzy się.

    Opozycja wywierała w poniedziałek naciski na rząd, aby zawczasu interweniował w konflikt rosyjsko-ukraiński. "Czas deklaracji dobrych intencji skończył się" - powiedział socjaldemokratyczny eurodeputowany Hannes Swoboda.

    Rosja, która chce, by Ukraina zamiast dotychczasowej stawki 50 dolarów za 1000 metrów sześc rosyjskiego gazu płaciła 230 dolarów, rozpoczęła w niedzielę procedury obniżania ciśnienia w gazociągach transportujących gaz na Ukrainę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wicekanclerz Gorbach: Nie ma pośpiechu w mediacjach gazowych pomiędzy Ukrainą a Rosją