Wiceminister skarbu Dariusz Marzec został zdymisjonowany - źródło

Internet Securities
opublikowano: 15-03-2005, 15:10

Wiceminister skarbu Dariusz Marzec odchodzi z resortu skarbu, dowiedziała się agencja ISB we wtorek. Odejścia wiceministra nie potwierdziło biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), ani Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Wiceminister skarbu Dariusz Marzec odchodzi z resortu skarbu, dowiedziała się agencja ISB we wtorek. Odejścia wiceministra nie potwierdziło biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), ani Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Nieoficjalnie wiadomo, że Marzec nie podał się sam do dymisji, tylko został odwołany w czasie delegacji służbowej. Prawdopodobnie dymisja jest związana z zastrzeżeniami dotyczącymi procesu przekształceń Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), kopalni Bogdanka i gdańskiej Energi.

Marzec pełni funkcję podsekretarza stanu w resorcie od 9 lipca 2004 roku. Zajmuje się nadzorem właścicielskim i restrukturyzacją sektora energetycznego, paliwowego i gazowego, m.in. takich spółek jak PKN Orlen, Grupa Lotos, PGNiG, BOT i PKE.

Marzec pracował na początku lat dziewięćdziesiątych w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, a potem był związany z firmami konsultingowymi, m.in. Arthur Andersen i PricewaterhouseCoopers. (ISB)

maza/mor/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy