Wicepremier Hausner spotkał się z szefem klubu SLD

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-02-2005, 20:42

W Sejmie rozpoczęło się we wtorek wieczorem spotkanie szefa klubu parlamentarnego SLD Krzysztofa Janika z wicepremierem Jerzym Hausnerem. Rozmowa ma dotyczyć dalszej obecności Hausnera w klubie Sojuszu, po tym jak opuścił on partię SLD.

 W Sejmie rozpoczęło się we wtorek wieczorem spotkanie szefa klubu parlamentarnego SLD Krzysztofa Janika z wicepremierem Jerzym Hausnerem. Rozmowa ma dotyczyć dalszej obecności Hausnera w klubie Sojuszu, po tym jak opuścił on partię SLD.

W poniedziałek, po posiedzeniu zarządu SLD, szef Sojuszu Józef Oleksy oświadczył, że Sojusz wycofuje poparcie polityczne dla Hausnera. Zaznaczył jednocześnie, że dalsza obecność Hausnera w rządzie to sprawa decyzji premiera Marka Belki.

Jak powiedział Oleksy, zarząd SLD zobowiązał prezydium klubu Sojuszu do podjęcia w rozmowie z Hausnerem sprawy jego dalszej obecności w klubie SLD. "Hausner przystąpił do budowania partii prawicowej, trudno więc sobie wyobrazić jego dalszą aktywność w klubie lewicowym" - zaznaczył szef Sojuszu. Nie odpowiedział jednoznacznie, czy klub usunie Hausnera ze swoich szeregów.

Sam Hausner mówił we wtorek w Radiu Zet, że nie zamierza bagatelizować wezwania Oleksego, żeby zrezygnował z członkostwa w klubie Sojuszu. Jeżeli kierownictwo uważa, że nie ma dla mnie tam miejsca, to wezmę to pod uwagę - powiedział.

Wicepremier opuścił Sojusz na początku lutego, po decyzji Rady Krajowej SLD, która opowiedziała się za jesiennym terminem wyborów parlamentarnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane