Wicepremier Pol broni ulgi mieszkaniowej

07-03-2003, 14:48

Wicepremier i minister infrastruktury Marek Pol uważa, że likwidacja podatkowej ulgi mieszkaniowej nie byłaby dobrym rozwiązaniem. Odniósł się w ten sposób do propozycji ministra finansów Grzegorza Kołodki, który w ubiegłym tygodniu zaproponował zmiany w systemie podatkowym, obejmujące m.in. likwidację większości ulg podatkowych, w tym mieszkaniowych.

- Ewentualna likwidacja ulgi mieszkaniowej nie byłaby dobrym rozwiązaniem. Wydaje się, że narzędzie, które wprowadziliśmy niedawno, jest bardzo nowoczesne. Ono nie tylko skłania do tego, żeby budować mieszkania, a nie lokować na kontach, ale skłania też do tego, aby budować z kredytu - powiedział w piątek Pol.

Zdaniem Pola, propozycja resortu finansów likwidacji ulg mieszkaniowych, nie jest propozycją 'sztywną'.

- Jeśli taka miałaby być, to w ogóle nie byłoby o czym dyskutować. Od początku obie partie, SLD i UP, mówiły, że należy skłaniać obywateli do angażowania pieniędzy w budowanie mieszkań – tłumaczył Pol.

Pol uważa, że ulga mieszkaniowa pomaga w odwróceniu struktury finansowania mieszkań, tak aby więcej ich budowano z pożyczek, a nie ze środków własnych inwestorów. Przed jej wprowadzeniem tylko 20 proc. mieszkań budowano dzięki pożyczonym pieniądzom, argumentował wicepremier Pol.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wicepremier Pol broni ulgi mieszkaniowej