Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu zginął w wypadku samochodowym

Polska Agencja Prasowa SA
19-05-2006, 16:20

Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, 54-letni Stanisław Owczarek, zginął w piątek w wypadku samochodowym na trasie nr 7 (Warszawa - Gdańsk) między miejscowościami Kosiny Stare a Żurominem w powiecie mławskim na Mazowszu - poinformowała PAP Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego mazowieckiej policji.

Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, 54-letni Stanisław Owczarek, zginął w piątek w wypadku samochodowym na trasie nr 7 (Warszawa - Gdańsk) między miejscowościami Kosiny Stare a Żurominem w powiecie mławskim na Mazowszu - poinformowała PAP Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego mazowieckiej policji.

Do wypadku doszło około godziny 14.50.

"Stanisław Owczarek jechał samochodem saab. Na odcinku, gdzie jest prowadzany remont drogi, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Zmarł podczas reanimacji" - powiedziała Siczek-Zalewska.

W miejscu wypadku policja zorganizowała objazdy. Jadący od strony Olsztyna w kierunku Warszawy powinni kierować się w kierunku Wiśniewa. Podróżujący w drugą stronę będą kierowani na Podkrajewo, Kowalewo i Mdzewo.

Stanisław Owczarek ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Po aplikacji sędziowskiej pracował w Sądzie Rejonowym w Łasku, zajmował stanowisko wiceprezesa i prezesa sądu. Od 1983 roku pracował jako radca prawny, a od 1985 - jako adwokat. Był członkiem Izby Adwokackiej w Łodzi, wizytatorem Okręgowej Izby Adwokackiej w Łodzi, sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Naczelnej Rady Adwokackiej. Wykładał prawo i postępowanie karne. W listopadzie 2005 został powołany przez Sejm RP na stanowisko wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu zginął w wypadku samochodowym