Wicerzecznik Porozumienia: wicepremier Gowin z powodu koronawirusa będzie pracował zdalnie

  • PAP
opublikowano: 14-03-2021, 10:56

Z powodu koronawirusa wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin będzie pracował zdalnie; czuje się jak podczas grypy - powiedział w niedzielę PAP wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

"I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!" - napisał w niedzielę Gowin na Twitterze.

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP, że wicepremier jest chory na Covid-19.

"Wicepremier będzie pracował zdalnie. Czuje się, jak podczas grypy, ale jest nie najgorzej" - powiedział Strzeżek.

Jednocześnie przekazał, że Gowin w środę przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa; jego wynik był negatywny.

Gowin z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca; spotkał się m.in. z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 17 259 osób, najwięcej przypadków – 3430 - odnotowano na Mazowszu. 110 chorych z COVID-19 zmarło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane