Wiceszef Fed nie martwi się odwróceniem krzywej rentowności

opublikowano: 31-01-2020, 19:05

Wiceszef Fed Richard Clarida powiedział, że ostatnie wypłaszczenie krzywej rentowności obligacji USA jest powodowane przez globalny niepokój dotyczący skutków epidemii koronawirusa i nowy pesymizm dotyczący kondycji gospodarki USA.

- Dziś nie jestem zmartwiony odwróceniem krzywej rentowności – powiedział Clarida. - Niedawne odwrócenie to wynik napływu pieniędzy do USA z powodu globalnego niepokoju, co obniżyło rentowności – dodał.

Richard Clarida
fot. Bloomberg

Wiceszef Fed podkreślił, że jest zbyt wcześnie aby oszacować ostateczny wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę Chin, globalną gospodarkę i gospodarkę USA.

- Będziemy to oceniali na każdym posiedzeniu. Jeśli skutkiem będzie spowolnienie wzrostu w jednym, czy dwóch kwartałach, prawdopodobnie nie będzie to coś, co zmieni ogólny obraz – powiedział Clarida. - Ale sytuacja jest trudna i będziemy to obserwować – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane