Wiczerzak może wyjść z aresztu jeśli wpłaci 2 mln zł kaucji

23-03-2004, 14:10

Były prezes PZU Życie Grzegorz Wieczerzak może wyjść z aresztu. Warunkiem jest jednak wpłacenie przez niego 2 mln zł kaucji. Zdecydował o tym we wtorek sąd prowadzący jego sprawę.

Sąd wyznaczył Wieczerzakowi termin na zgromadzenie pieniędzy na kaucję do 15 maja. Po jej ewentualnym wpłaceniu nie będzie on jednak mógł opuszczać kraju. Dwa razy w tygodniu będzie musiał stawiać się na komisariacie policji. Sąd zabronił Wieczerzakowi kontaktowania się ze świadkami w procesie oraz zarówno byłymi, jak i obecnymi pracownikami PZU Życie.

Wieczerzak nie będzie mógł również na dłużej niż trzy dni opuszczać miejsca zamieszkania.

Wniosek o zwolnienie z aresztu byłego prezesa PZU Życie, oskarżanego o spowodowanie wielomilionowych strat w spółce, złożyli jego obrońcy. Sąd rozpatrzył go we wtorek. Adwokaci uzasadnili wniosek m.in. tym, że ekspertyzy biegłych nie dowiodły iż w PZU Życie doszło do strat w wyniku działań oskarżonego. Tym samym nie ma podstaw do jego aresztowania.

Wieczerzak został aresztowany pod zarzutem spowodowanie strat w spółce PZU Życie. Prokuratura oszacowała ich wartość na ponad 173 mln zł. Wraz z byłym prezesem PZU Życie na ławie oskarżonych zasiadło dziewięć innych osób.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wiczerzak może wyjść z aresztu jeśli wpłaci 2 mln zł kaucji