Widełki podbiły wycenę Nowej Gali

Sebastian Gawłowski
23-03-2005, 00:00

Kurs akcji Ceramiki Nowej Gali zareagował na komunikat o widełkach cenowych nowej emisji akcji ponad 3-proc. wzrostem. W trakcie wczorajszej sesji za akcje spółki płacono nawet 6,4 zł.

Cena emisyjna walorów producenta płytek z Końskich będzie mieścić się w przedziale od 6,5 do 7,5 zł. Nie udało się jednak utrzymać wysokich notowań do końca handlu. Na zamknięciu za akcję Ceramiki płacono 6,25 proc., co oznacza zwyżkę o 0,8 proc.

Papiery będą oferowane z prawem poboru. Lutowe WZA jednogłośnie przyjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału, co oznacza, że udziałowcy spółki są gotowi sfinansować jej plany. Czy również zaakceptować nawet cenę w okolicy górnego poziomu? Przy prezentacji planów spółka sugerowała, że są duże szanse na taką cenę. Jednak ostatnie pogorszenie nastrojów na rynku akcji karze zweryfikować te oczekiwania. Cena w granicach 6,5-7 zł powinna zadowolić zarówno udziałowców, jak i emitenta.

Producent ceramicznych płytek gresowych chce wyemitować 8,2 mln akcji serii U. Wartość emisji będzie wynosić od 53 mln do 61 mln zł. Środki z emisji mają zostać wykorzystane na budowę nowej fabryki płytek ceramicznych w specjalnej strefie ekonomicznej w Starachowicach. W efekcie spółka powiększy moce produkcyjne o 9 mln mkw. płytek rocznie. Obecnie, po uruchomieniu fabryki sfinansowanej z ubiegłorocznej emisji akcji, wynoszą one około 5 mln mkw. płytek. W efekcie inwestycji spółka chce osiągnąć w 2006 roku przychody przekraczające 220 mln zł i zysk netto 27 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Widełki podbiły wycenę Nowej Gali