Więcej firm zatrudnia tymczasowo

[SW]
opublikowano: 19-03-2012, 00:00

BADANIE

Obroty agencji pracy tymczasowej w III kwartale 2011 r. wzrosły o 14 proc. w stosunku do roku 2010, jak wynika z analizy danych Polskiego Forum HR.

Oznacza to, że coraz więcej firm decyduje się na taką formę zatrudnienia. Z tych samych danych wynika również, że 70 proc. zatrudnionych tymczasowo Polaków, to wciąż pracownicy produkcyjni.

Z kolei badanie przeprowadzone przez Start People wśród pracowników 53 firm mówi, że 40 proc. badanych uznaje pracę tymczasową za wygodną formę zatrudnienia, a aż 60 proc. nie odczuwa żadnych negatywnych przejawów złego traktowania ze względu na fakt tymczasowego zatrudnienia.

Główną grupę pracowników tymczasowych (50 proc.) stanowią osoby w wieku 18-30 lat, czyli osoby młode i pełnoletnie, z wykształceniem średnim (46 proc.).

Dla prawie 70 proc. respondentów czasowa forma współpracy, to nie tylko forma elastycznego zatrudnienia, ale także okres przejściowy na drodze do stałej pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SW]

Polecane