Więcej luksusu na New Connect

KSA
opublikowano: 10-08-2009, 00:00

Jeszcze w tym miesiącu na alternatywnym rynku zadebiutuje Platinum Properties Group.

Jeszcze w tym miesiącu na alternatywnym rynku zadebiutuje Platinum Properties Group.

Na New Connect notowana jest już jedna spółka, która celuje w gusta zamożnych klientów — to Internity, która wykańcza wnętrza i dystrybuuje luksusowe materiały wyposażeniowe. W sierpniu ma pojawić się kolejna: Platinum Properties Group (PPG). Spółka zajmuje się sprzedażą i wynajmem luksusowych apartamentów. Poprzez spółki zależne nabywa mieszkania głównie na rynku warszawskim, m.in. w inwestycjach Platinum Towers, Lokus czy Patria. Ma ich teraz około 40.

— Debiut planowany jest w sierpniu. W 2010 lub 2011 r. chcielibyśmy przenieść się na główny parkiet GPW — mówi Marzena Wojnowska z PPG.

Spółka jest w trakcie przeprowadzania niewielkiej oferty prywatnej (około 1 proc. kapitału, szacowanej na 1 mln zł). PPG chce przeznaczyć pozyskane fundusze na rozwój poprzez budowę struktur korporacyjnych, kontrolnych i informacyjnych w spółce. Jakie są plany na ten rok?

— Będziemy koncentrować się na budowie łańcucha inwestycji. Mamy w portfolio kilka bardzo interesujących projektów, które będziemy komercjalizować w 2010 roku, takich jak apartamenty pod wynajem w Centrum Warszawy oraz apartamenty na Warszawskim Mokotowie — informuje Marzena Wojnowska.

PPG chce też wejść na rynek dystrybucji mebli oraz materiałów wykończeniowych znanych międzynarodowych marek, które uzupełniłyby ofertę spółki.

W 2009 r. PPG zamierza wypracować "niewielki zysk". W kolejnych latach planowane jest osiąganie "znaczących zysków" — wyniki odzwierciedlają cykle inwestycyjne spółki. Niedawno na łamach "PB" przedstawiciele EBC Solicitors, który jest autoryzowanym doradcą PPG, informowali, że wartość księgowa firmy to 60 mln zł, a jej władze szacują wartość spółki na 100 mln zł.

100-procentowym właścicielem PPG jest firma W Investment Limited zarejestrowana na Cyprze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane