Więcej mocy z HTL - Strefy

AMB
opublikowano: 02-01-2009, 00:00

Spółka z branży medycznej nie musi bać się kryzysu. W tym roku chce zainwestować o połowę więcej niż w tym.

Spółka z branży medycznej nie musi bać się kryzysu. W tym roku chce zainwestować o połowę więcej niż w tym.

Inwestycje warte minimum 50 mln zł planuje na ten rok HTL-Strefa, notowany na warszawskiej giełdzie producent przyrządów do pobierania próbek krwi. Spółka, która wyrobiła już sobie pozycję lidera na światowym rynku nakłuwaczy bezpiecznych, nie dość, że nie narzeka na kryzys, to prognozuje lepszą, niż spodziewana wcześniej, koniunkturę w branży. Doceniają to inwestorzy. To jedna z nielicznych spółek, która oparła się giełdowym spadkom 2008 r.

W związku ze spodziewanym wzrostem popytu na swoje produkty i wprowadzeniem do oferty nowej pozycji — igieł do tzw. penów insulinowych — spółka planuje w tym roku rozbudowę mocy wytwórczych. Większość nakładów inwestycyjnych, które w przyszłym roku będą o około 50 proc. wyższe niż w 2008 r., HTL-Strefa przeznaczy na podwojenie powierzchni hali produkcyjnej w Łęczycy i wyposażenie jej w linię do wyrobu nowego produktu. Na rynek chce z nim wejść w IV kwartale 2009 r.

Szybko rosnący popyt, a zwłaszcza spodziewana dynamika otwierającego się rynku chińskiego, sprawiają, że inwestycje rozwojowe zaspokoją potrzeby spółki tylko na dwa lata. Pierwotnie HTL-Strefa zakładała, że rozbudowa zakładu w Łęczycy wystarczy na czteroletni plan rozwoju produkcji. Dzięki tegorocznym inwestycjom firma zamierza zwiększyć sprzedaż o co najmniej 20 proc. Za rok chce kontrolować 60 proc. światowego rynku nakłuwaczy bezpiecznych i blisko 20 proc. segmentu lancetów personalnych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane