Więcej ofert najmu

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 10-05-2011, 00:00

Ożywienie na rynku wynajmu mieszkań. W kwietniu liczba ofert w portalu WynajmeMieszkanie.pl przekroczyła 20 tysięcy.

Najtaniej jest na peryferiach

Ożywienie na rynku wynajmu mieszkań. W kwietniu liczba ofert w portalu WynajmeMieszkanie.pl przekroczyła 20 tysięcy.

Z danych portalu WynajmeMieszkanie. pl wynika, że jest coraz więcej ofert wynajmu droższych, komfortowo wyposażonych lokali. Zmniejsza się za to liczba ofert mieszkań najtańszych, w starszych kamienicach i w blokach z wielkiej płyty.

Gdzie drożej

Tradycyjnie najwyższe są stawki za wynajem mieszkań w miastach akademickich. Generalnie jednak zależą od lokalizacji. Im bliżej dużych centrów handlowych, węzłów komunikacyjnych, uczelni, tym jest drożej.

Oczywiście, najwięcej trzeba płacić w stolicy. Metr kwadratowy mieszkania do wynajęcia kosztuje tu średnio 42,25 zł. Na drugim miejscu jest Wrocław (38,39 zł), a na trzecim Kraków (około 33 zł).

W efekcie kawalerkę o powierzchni 33,5 mkw. można w Warszawie wynająć za średnio 1459 zł miesięcznie, a mieszkanie dwupokojowe za około 2 tys. zł. Wynajem mieszkania czteropokojowego kosztuje około 5 tys. zł. Najdroższą ofertą opublikowaną w portalu WynajmeMieszkanie. pl w kwietniu był trzypokojowy apartament w Śródmieściu (167 mkw.), za który wynajmujący zażyczył sobie 18 tys. zł miesięcznie. Najmniej w stolicy płaci się na Białołęce — kawalerkę można tam wynająć już za około 750 zł.

Nie tylko dla zamożnych

We Wrocławiu najwięcej ofert wynajmu dotyczy mieszkań dwupokojowych. Wynajem 50-metrowego lokalu kosztuje średnio 1800 zł. Najdrożej jest na starym mieście i w śródmieściu.

Także w Katowicach najłatwiej wynająć mieszkanie dwupokojowe (60 proc. ofert). Za około 45-metrowy lokal trzeba zapłacić średnio 1209 zł.

W Krakowie za wynajęcie 50-metrowego mieszkania płaci się średnio 1749 zł. Najdroższa oferta z tego miasta to wynajem siedmiopokojowego mieszkania o powierzchni 241 mkw. na starym mieście. Właściciel chciał 14,5 tys. zł miesięcznie. Ale już w dzielnicy Podgórze za kawalerkę płaci się około 600 zł miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane