Więcej produktów Kobe Steel ze sfałszowanymi parametrami

opublikowano: 11-10-2017, 08:01
aktualizacja: 11-10-2017, 08:01

Kobe Steel przyznał w środę, że jego pracownicy fałszowali parametry nie tylko wyrobów aluminiowych i miedzianych.

Trzeci japoński koncern stalowy potwierdził doniesienia krajowych mediów, że proceder fałszowania parametrów nie dotyczył jedynie produktów z aluminium i miedzi, ale także innych. Rzecznik Kobe Steel przyznał, że potwierdzono iż dotyczyło to także proszku rudy żelaza, który nie spełniał wymagań klientów.

Akcje Kobe Steel taniały w środę nawet o 20 proc. po tym jak ich kurs spadł o 22 proc. dzień wcześniej. W piątek na zamknięciu wartość rynkowa spółki wynosiła 498 mld JPY (4,4 mld USD). W środę sięgała już 313 mld JPY.

Skandal wybuchł w niedzielę kiedy japońska spółka poinformowała, że jej pracownicy przez lata fałszowali parametry produktów z aluminium i miedzi tak, aby spełniały one wymagania klientów. Trafiły one potem do ok. 200 klientów, w tym największych firm motoryzacyjnych i lotniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu