Więcej pustych biur

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 18-07-2016, 22:00

Polish Office Research Forum (PORF) opublikował dane dotyczące warszawskiego rynku powierzchni biurowych za pierwsze półrocze 2016. Na koniec czerwca w Warszawie było ponad 4,98 mln mkw. biur. Do przekroczenia granicy 5 mln mkw., co z pewnością wydarzy się już w najbliższych miesiącach, brakuje niecałe 12 tys. mkw. Od początku roku do końca czerwca deweloperzy w stolicy oddali do użytku aż 16 biurowców o łącznej powierzchni około 350 tys. mkw. Ponad połowa tej powierzchni przybyła w budynkach w centrum miasta. Na koniec czerwca poziom pustostanów w Warszawie wyniósł 15,4 proc. (wzrost o 1,3 pkt. proc. kwartał do kwartału i jednocześnie rok do roku), co przełożyło się na ponad 767 tys. mkw. biur dostępnych do wynajęcia od zaraz. W samym centrum współczynnik pustostanów wyniósł 17,6 proc., natomiast poza centrum niewynajęte było 14,4 proc. powierzchni. © Ⓟ

Bloombrg

360 tys. mkw. Biura o takiej powierzchni wynajęto w Warszawie w I połowie 2016 r.

13,8 tys. mkw. Tyle wynajęła firma Publicis Groupe w Platinium Business Park III, to jedna z największych tegorocznych transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow, Bloomberg

Polecane