Coraz więcej rowerów publicznych w Łodzi

AR
aktualizacja: 08-08-2017, 14:02

Zakończył się pierwszy etap rozbudowy Łódzkiego Roweru Publicznego – łącznie w mieście jest już 148 stacji i blisko 1500 rowerów. Miasto chce mieć jeden z największych systemów rowerów w Polsce.

Jak informuje łódzki ratusz, na środę (9 sierpnia) zaplanowany jest oficjalny odbiór 47 nowych stacji Łódzkiego Roweru Publicznego – pierwsze 31 uruchomiono na początku sierpnia na osiedlach, kolejne montowane były sukcesywnie. 

 - Czas tolerancji na braki i błędy naszym zdaniem już się skończył i teraz przechodzimy do twardych działań. Albo jest coś zrealizowane, a jak nie to operator będzie ponosił konsekwencje finansowe - powiedział Bartosz Domaszewicz, radny Rady Miejskiej.

Na 10 sierpnia zaplanowane jest kolejne spotkanie ratusza z wykonawcą systemu, czyli firmą Nextbike.

Łódzki rower publiczny jest drugim największym w Polsce i piątym w Europie. W  sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg na kolejny etap rozbudowy systemu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Coraz więcej rowerów publicznych w Łodzi