Więcej turystów skorzystało z noclegów

DI, PAP
opublikowano: 19-05-2018, 08:48
aktualizacja: 19-05-2018, 09:30

W pierwszym kwartale z noclegów skorzystało o ponad 8 proc. więcej turystów niż rok wcześniej.

Liczba turystów w Polsce, którzy w pierwszym kwartale tego roku skorzystali z noclegów wzrosła o ponad 8 proc., do 6,3 mln z 5,8 mln rok wcześniej - wynika z danych GUS.

GUS poinformował, że od stycznia do marca tego roku z bazy noclegowej w Polsce skorzystało 5 mln turystów krajowych i 1,3 mln turystów zagranicznych. Rok wcześniej było ich odpowiednio 4,7 mln i 1,1 mln.

Jak poinformował GUS, w tym roku najwięcej turystów zagranicznych korzystających z noclegów stanowili Niemcy (294,6 tys.). Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Wielkiej Brytanii (121,9 tys.). Trzecie miejsce z liczbą 105,4 tys. turystów zajęła Ukraina.

Z danych GUS wynika ponadto, że w pierwszym kwartale tego roku udzielono turystom w Polsce 15,8 mln noclegów. Rok wcześniej w tym samym czasie udzielono 14,6 mln noclegów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Więcej turystów skorzystało z noclegów