Wiechecki: 900 mln zł na ochronę brzegów morskich

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 07-12-2006, 20:26

Prawie 900 mln zł z budżetu państwa na ochronę brzegów morskich przewiduje wieloletni program, który obowiązywać będzie do 2024 r.

Prawie 900 mln zł z budżetu państwa na ochronę brzegów morskich przewiduje wieloletni program, który obowiązywać będzie do 2024 r. Jak poinformował w czwartek minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki, ostatnie 2 lata pokazały, że realizacja programu przebiega zgodnie z planem.

W czwartek w Sejmie zaprezentowano stanowisko komisji infrastruktury nt. rządowego sprawozdania z realizacji programu w 2005 r. (drugim roku jego obowiązywania) i harmonogram prac na 2006 r.

Kwota przeznaczona z budżetu państwa na finansowanie zadań programu w 2005 r. wynosiła 26 mln zł, do wykorzystania przez Urzędy Morskie w Gdyni, Słupsku i Szczecinie. Podobny budżet przewidziano na 2006 r.

Środki zaplanowane na 2005 r. wykorzystano prawie w całości - poinformował poseł sprawozdawca sejmowej komisji infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz. Komisja zarekomendowała przyjęcie informacji rządu, co poparły kluby poselskie.

Jak wyjaśnił minister Wiechecki, program w perspektywie wieloletniej zapewnia środki na ochronę brzegów morskich, m.in. na umocnienia przeciwpowodziowe. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane