Wiedza to pieniądz: Informacja jest cenniejsza od złota. Gracze to wiedzą

PZ
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Braki wiedzy w zdecydowanej większości przypadków kończą się bolesną katastrofą finansową. Inwestor uczy się całe życie.

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) przygotowała naprawdę spory wachlarz propozycji dla inwestorów, którzy chcą zgłębić tajniki inwestowania.

Najbardziej znanym i rozpowszechnionym programem nastawionym na edukację inwestorów jest Szkoła Giełdowa. Została stworzona przed ośmiu laty przez GPW w porozumieniu z uczelniami ekonomicznymi, lokalnymi biurami maklerskimi, bankami i innymi instytucjami finansowymi. Program szkoły został przygotowany przez polskich specjalistów rynku kapitałowego na podstawie programu szkoły L’ecole de la Bourse prowadzonej przez giełdę w Paryżu. Sesje odbywają się podczas weekendów.

Nie ma wymagań dotyczących wieku czy też wykształcenia. Zapisy prowadzą sekretariaty poszczególnych szkół, a także sama GPW.

W ramach programu Szkoły Giełdowej realizowane są dwa niezależne kursy: „Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz „Instrumenty pochodne”. Pierwszy realizowany jest w postaci pięciu wykładów i obejmuje łącznie 14 godzin nauki. Koszt kursu wynosi 250 zł.

Za darmo i bez wychodzenia z domu można poznać tajniki rynku kapitałowego oraz zasady inwestowania na giełdzie dzięki Wirtualnej Akademii Giełdowej (WAG) pod adresem http://sgi.gpw.com.pl.

Treść kursu jest cyklicznie weryfikowana, znajdując odbicie we wprowadzanych nowych regulacjach lub pojawiających się nowych rodzajach papierów wartościowych. Aplikacja może być traktowania jako kurs, przez który przechodzić należy systematycznie i w określonej kolejności lub jako poradnik encyklopedyczny. Do wykładów dołączony jest słownik, a poszczególne partie kursu kończą się quizami i testami.

Gdzie szukać informacji?

www.gpw.pl — strona warszawskiej giełdy zawierająca wszelkie przydatne początkującemu i zaawansowanemu inwestorowi informacje,

www.gielda.wp.pl — giełdowa strona Wirtualnej Polski, nie wszystkie informacje są jednak uzupełniane na bieżąco,

www.gielda.onet.pl — giełdowa strona największego polskiego portalu,

www.dobryebook.pl — kompendium wiedzy dla zielonych graczy,

gielda-inwestowanie.zlotemysli.pl — o GPW i zarabianiu łatwo i zabawnie,

www.inwestycje.pl — dla mniej i bardziej zaawansowanych graczy,

www.rsg.pl — ranking spółek giełdowych — podstawa decyzji inwestycyjnych,

www.notoria.pl — jak wyżej, dla bardziej zaawansowanych inwestorów,

www.prognozy.com.pl — bez tego nie da się w miarę spokojnie zarabiać,

www.gpwinfostrefa.pl — wspólne przedsięwzięcie GPW i Polskiej Agencji Prasowej,

www.pb.pl — tego nie trzeba tłumaczyć…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu