Czytasz dzięki

Wiekowa panda w zoo w USA urodziła potomka

  • DI
opublikowano: 24-08-2020, 22:00

Panda wielka Mei Xiang w Narodowym Zoo w Waszyngtonie ma potomstwo.

„Mei Xiang natychmiast podniosła misia, zaczęła go kołysać i opiekować się nim” — głosi oświadczenie zoo. Pierwsze chwile życia niedźwiadka mogli zobaczyć miłośnicy pand na całym świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jest to już czwarty jej potomek. Wcześniejsze zostały przewiezione do Chin w wieku czterech lat na mocy umowy z tamtejszymi władzami.

— Ponieważ Mei Xiang ma już 22 lata, prawdopodobieństwo urodzenia przez nią młodych było niewielkie. Chcieliśmy jednak dać jej jeszcze jedną szansę, by przyczynić się do przetrwania gatunku — powiedział Steve Monfort, dyrektor zoo.

Mei Xiang jest obecnie najstarszą pandą wielką, która urodziła potomstwo w USA. Najstarsza panda na świecie miała młode w Chinach w wieku 23 lat. Mei Xiang rodziła w małej jaskini, w której zbudowała gniazdo z gałęzi. Na wolności pandy wielkie rodzą się w małych norach, gdzie ich dzieci pozostają przez około 100 dni. Po urodzeniu mają wielkość myszy, są różowe i bezwłose, a czarne plamy na białym na futrze pojawiają się później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane