Większa rodzina Krosna

GRA
07-12-2007, 00:00

Do wejścia na giełdę szykuje się kolejna spółka kontrolowana przez Zdzisława Sawickiego, największego akcjonariusza Krosna.

Do wejścia na giełdę szykuje się kolejna spółka kontrolowana przez Zdzisława Sawickiego, największego akcjonariusza Krosna.

Zdzisław Sawicki, właściciel giełdowego Krosna (49,3 proc.), chce upublicznić również pozostałe swoje spółki. Na pierwszy ogień pójdzie Krossglas z grupy Krosna, który czeka na zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Następne w kolejności jest Elmo, zajmujące się budownictwem inżynieryjnym, głównie projektowaniem i budową sieci elektrycznych, energetycznych i telekomunika- cyjnych.

— To pierwsza firma, którą założyłem. Z powodu jej potencjału uważam ją za perełkę — mówi Zdzisław Sawicki.

Elmo pracuje już nad prospektem emisyjnym, a ofertę publiczną planuje przeprowadzić w pierwszym półroczu przyszłego roku. Jej wartość sięgnie prawdopodobnie kilkudziesięciu milionów złotych. Spółka nie precyzuje na razie, czy w sprzeda- ży będą tylko nowe, czy również „stare” akcje. Zdzisław Sawicki (razem z rodziną ma 100 proc. kapitału) zapowiada jednak, że nawet w przyszłości nie zamie- rza oddawać kontroli nad spółką.

Na co Elmo potrzebuje pieniędzy z giełdy? Siedlecka firma planuje przejęcia spółek działających w szeroko rozumianej branży budowlanej. Nie interesują jej jednak podmioty zajmujące się mieszkaniówką.

— Najlepiej znamy się na budownictwie inżynie- ryjnym i w tym segmencie chcemy przejmować. Prowadzimy już rozmowy z różnymi firmami. Preferujemy przy tym przedsiębiorstwa działające w promieniu 100- -200 km od Siedlec. W ten sposób chcemy zachować zwartą strukturę grupy — wyjaśnia Zdzisław Sa- wicki.

Na razie Elmo ma tyl- ko jedną spółkę zależną — PRDM Mikst, specjalizującą się w budownictwie drogowym. W pierwszej połowie 2007 r. grupa wypracowała 37,3 mln zł przychodów i 1,8 mln zł zysku netto. W całym 2006 r. było to odpowiednio 65,4 mln zł i 6,1 mln zł. Prognoz finansowych Elmo na razie nie podaje. Znajdą się jednak w prospekcie emisyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Większa rodzina Krosna