Większa starachowicka SSE

MAG
opublikowano: 19-05-2011, 00:00

Pod Kielcami czeka 8 ha, przybędzie terenów w mieście i nie tylko. Przyda się m.in. firmom ceramicznym.

Pod Kielcami czeka 8 ha, przybędzie terenów w mieście i nie tylko. Przyda się m.in. firmom ceramicznym.

Będą zmiany w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice.

— Kupiliśmy od Agencji Nieruchomości Rolnych 8,3 ha w Pieszkowie, 12 km od Kielc. W ciągu 3-4 miesięcy zaoferujemy tę działkę inwestorom, a w pierwszej połowie czerwca złożymy wniosek o objęcie tego terenu statusem strefy — mówi Cezary Tkaczyk, wiceprezes strefy.

Strefa starała się o bezpłatne przekazanie 24 ha należących do agencji. Jednak na początku roku zmieniły się przepisy i za działkę trzeba było zapłacić. Ile — tego strefa nie ujawnia.

— Chcemy sprzedać teren jednej, maksymalnie dwóm firmom i kupić kolejny kawałek —zapowiada Cezary Tkaczyk.

W Pieszkowie było gospodarstwo rolne. Strefa rozbierze zabudowania i oczyści działkę (zbiera oferty od chętnych do przygotowania terenu).

— Liczymy zarówno na inwestorów krajowych, którym za ciasno w Kielcach, jak i zagranicznych — mówi Cezary Tkaczyk.

We wniosku o włączenie do strefy Pieszkowa będzie też prośba o objęcie statusem SSE działek w Kielcach i gruntu pod projekt jednego ze strefowych inwestorów. W 2010 r. dużo inwestowały w strefie ZA Puławy (99,2 mln zł w 2010 r.) i Air Luquide Polska (76,4 mln zł w ubiegłym roku). Sporo wydała też Valdi Ceramika, spółka Waldemara Dzionka. Fabryka płytek ceramicznych została oficjalnie otwarta w ubiegłym tygodniu.

— Inwestor deklarował 92 mln zł, a wydał ponad 141 mln zł. Miało powstać 120 miejsc pracy, a na koniec marca było ich 130 i będzie jeszcze więcej. To bardzo ciekawa technologia, która pozwala na produkcję płytek o wymiarach 120x120 cm — mówi Cezary Tkaczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu