Większe dostawy gazu dla ZCh Police SA

Polska Agencja Prasowa SA
01-02-2006, 17:15

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zwiększyło w środę o 10 proc. dostawy gazu dla Zakładów Chemicznych (ZCH) Police SA - poinformował PAP rzecznik firmy Piotr Wachowicz.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zwiększyło w środę o 10 proc. dostawy gazu dla Zakładów Chemicznych (ZCH) Police SA - poinformował PAP rzecznik firmy Piotr Wachowicz.

Obecnie spółka otrzymuje 80 proc. zapotrzebowania na gaz, który jest surowcem do produkcji amoniaku - dodał rzecznik. Zgodnie z zapowiedzią PGNiG zwiększyło w poniedziałek dostawy gazu dla Polic o 10 proc.

Od 23 stycznia Police otrzymywały od PGNiG 60 proc. gazu, co pozwalało spółce na produkcję amoniaku na poziomie niezbędnym do utrzymania pełnej produkcji nawozów oraz do uzupełniania zapasów amoniaku w magazynach. W porozumieniu z partnerami handlowymi firma przesunęła w czasie realizację kontraktów na sprzedaż amoniaku.

Police są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 r. firma została przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W lipcu 2005 r. debiutowała na warszawskiej giełdzie. Zatrudnia 2,8 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Większe dostawy gazu dla ZCh Police SA