Większość akcji notowanych na GPW nadal jest na plusie

Tomasz Furman
opublikowano: 04-03-2002, 12:30

Podstawowe indeksy warszawskiego parkietu popołudniu nadal odnotowywały większe wartości niż podczas piątkowego zamknięcia. Działo się tak mimo minimalnego spadku popytu zgłaszanego na niektóre blue chipy. Dobre nastroje w Polsce są odzwierciedleniem sytuacji na rynkach międzynarodowych. Na giełdach Unii Europejskiej mają nawet miejsce wzrosty przekraczające dwa procent, co nie często się zdarza.

Spośród spółek zaliczanych do indeksu WIG 20 zdecydowanie najwięcej powodów do zadowolenia mogą mieć akcjonariusze Prokomu Software. Od rana cena ich walorów zyskuje ponad 5 proc. co jest zasługą opublikowanego raportu za czwarty kwartał 2001 r. Spółka pochwaliła się w nim osiągnięciem przychodów przekraczających 1 mld zł oraz dużym zyskiem za ostatni kwartał. Wprawdzie za cały rok zysk był najniższy od trzech lat ale tym na razie nikt się nie przejmuje. Zdecydowanie łatwiej jest wierzyć w nowe obietnice składane przez zarząd.

O lekkim spadku popytu mogą obecnie świadczyć spadki odnotowywane na dwóch spółkach informatycznych i na dwóch bankach. Poza Optimusem Technologie nie są one jednak istotne. Poza tym spośród wszystkich indeksów od rana na minusie znajduje się NIF.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Większość akcji notowanych na GPW nadal jest na plusie