Większość ankietowanych przez GPW oczekuje spadku indeksu WIG 20

29-06-2007, 17:07

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) pokazują, że więcej jej uczestników spodziewa się spadku wskaźnika WIG 20 na koniec nadchodzącego tygodnia.

GPW podała, że 50 proc. ankietowanych oczekuje spadku indeksu WIG 20, a 29 proc. spodziewa się wzrostu.

Wartość wskaźnika Wigometr na koniec bieżącego tygodnia wynosi minus 21 pkt., co oznacza jego wzrost o 39 pkt. w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Badania koniunktury prowadzone są na podstawie zestawu pytań, kierowanych co tydzień do uczestników ankiety. Wskazują oni swoje przewidywania co do zmiany wartości indeksu WIG 20 na koniec następnego tygodnia, wybierając jedną z trzech możliwości: wzrost, bez zmian, spadek.

Wskaźnik może przyjmować wartości od minus 100 do plus 100 pkt.

Badania nastrojów prowadzone są wśród wybranej grupy osób zawodowo związanych z rynkiem kapitałowym, dyrektorów inwestycyjnych, doradców inwestycyjnych, fund managerów, maklerów i analityków giełdowych.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Większość ankietowanych przez GPW oczekuje spadku indeksu WIG 20