Większość ankietowanych spodziewa się spadków na GPW

Polska Agencja Prasowa SA
28-10-2005, 17:01

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) pokazują, że 38 proc. respondentów oczekuje w przyszłym tygodniu spadku indeksu WIG 20, a jego wzrostu spodziewa się 33 proc. - podała GPW w piątek.

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) pokazują, że 38 proc. respondentów oczekuje w przyszłym tygodniu spadku indeksu WIG 20, a jego wzrostu spodziewa się 33 proc. - podała GPW w piątek.

Wartość wskaźnika Wigometr na koniec bieżącego tygodnia wynosi minus 5 pkt, co oznacza spadek o 9 pkt w stosunku do wyniku z ubiegłego tygodnia.

Badania koniunktury prowadzone są na podstawie zestawu pytań, kierowanych co tydzień do uczestników ankiety. Wskazują oni swoje przewidywania, co do zmiany wartości indeksu WIG 20 na koniec następnego tygodnia, wybierając jedną z trzech możliwości: wzrost, bez zmian, spadek.

Wskaźnik może przyjmować wartości od minus 100 do plus 100 pkt.

Badania nastrojów prowadzone są wśród wybranej grupy osób zawodowo związanych z rynkiem kapitałowym, dyrektorów inwestycyjnych, doradców inwestycyjnych, fund managerów, maklerów i analityków giełdowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Większość ankietowanych spodziewa się spadków na GPW