Większość europejskich indeksów lekko rośnie

Tomasz Furman
25-03-2002, 13:13

Spośród trzech największych parkietów zlokalizowanych na terytorium UE najwięcej powodów do zadowolenia mają dziś inwestorzy działający na giełdzie paryskiej. CAC 40 zyskuje prawie jeden procent co w dużej mierze jest zasługą Aventis, L’Olear, BNP Paribas i Vivendi Universal. Zyskują one więcej niż reprezentujący je indeks i jednocześnie mają w nim ponad 5-proc. udział. W tej sytuacji stosunkowo niewielki wpływ na notowania wywarły znaczące spadki do jakich doszło na akcjach France Telecom.

Nieco słabsze wzrosty niż we Francji odnotowywane są na giełdach w Londynie i we Frankfurcie. Na rynku niemieckim wzrosty można było zaobserwować głównie na akcjach banków. Przeceny miały za to miejsce na papierach koncernów samochodowych. Najwięcej spośród nich stracił Volkswagen. Większość akcji zaliczanych do indeksu DAX 30 zmieniła jednak minimalnie swoją wartość powodując, że jego wartość jest zbliżona do poziomu zanotowanego na zamknięciu sesji w piątek.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Większość europejskich indeksów lekko rośnie