Większość Greków bez umów pełnoetatowych

DI, PAP
opublikowano: 11-11-2017, 18:23

Blisko dwie trzecie pracowników w Grecji nie ma umów pełnoetatowych, będąc zatrudnionymi w niepełnym wymiarze czasu pracy lub na zasadzie rotacji.

Według nich odsetek zatrudnionych "na warunkach elastycznych" wzrósł w październiku do 62 proc., co w wymiarze kwotowym oznacza 1,1 mln z łącznie około dwóch milionów pracowników.

Przyczynami tego są zarówno żądana przez zagranicznych wierzycieli Grecji liberalizacja rynku pracy, jak też wciąż niepewna sytuacja gospodarcza i finansowa kraju oraz wysokie bezrobocie.

Jak się wskazuje, najnowsze dane osłabiają pozytywny wydźwięk wiadomości o obserwowanym na przestrzeni ubiegłych miesięcy lekkim spadku bezrobocia. Wielu ludzi, przede wszystkim młodych, pracuje często za mniej niż 400 euro miesięcznie, co oznacza życie na granicy ubóstwa i konieczność korzystania ze wsparcia własnej rodziny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu