Większość internautów ściągała płytę Radiohead za darmo

06-11-2007, 20:54

Zespół Radiohead udostępnił swoją najnowszą płytę "In Rainbows" w Internecie. Jeśli chodzi o zapłatę zastosował system "co łaska". Jak można było oczekiwać, większość nie zapłaciła ani centa.

Z danych za cztery tygodnie października wynika, że 62 proc. internautów ściągnęło płytę Radiohead nie płacąc nic. Pozostałe 38 proc. płaciło średnio po 6 USD. Firma badawcza comScore Inc. nie ujawniła, ile osób ściągnęło płytę. Podała jedynie, że stronę internetową, na której jest ona udostępniona, odwiedziło 1,2 mln internautów.

comScore podał, że spośród mieszkańców USA, którzy ściągnęli płytę Radiohead, na uiszczenie jakiejkolwiek opłaty zdecydowało się 40 proc. Średnio wyniosła ona 8,05 USD. Spośród internautów spoza USA na zapłacenie za płytę zdecydowało się 36 proc. Średnio zaoferowali za nią 4,64 USD.
MD, AP 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Większość internautów ściągała płytę Radiohead za darmo