Większość milionerów wierzy, że bańka już jest lub się zbliża

opublikowano: 18-01-2021, 20:00

Z ankiety E-Trade Financial wynika, że tylko 9 proc. inwestorów posiadających 1 mln USD lub więcej uważa, że amerykański rynek akcji jest wciąż daleko od bańki spekulacyjnej, informuje CNBC.

16 proc. badanych jest przekonanych, że bańka spekulacyjna już jest. 46 proc. oceniło, że sytuacja na amerykańskim rynku przypomina bańkę. 29 proc. uważa, że zbliża się on do bańki.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Pomimo takich ocen inwestorzy nie zamierzają opuszczać rynku akcji, czy trzymać gotówkę. Deklarują zwiększoną tolerancję na ryzyko w pierwszym kwartale tego roku, tłumacząc to szczepieniami na COVID-19, a także oczekiwaniem na stymulację administracji Joe Bidena. Większość prognozuje, że rynek będzie wyżej niż obecnie na koniec marca.

- Jest powszechne przekonanie, że w gospodarce się poprawia i są oznaki występowania czynników, dzięki którym rynek pójdzie wyżej – powiedział Mike Loewengart z E-Trade Financial.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane