Większość Rosjan chce rezygnacji rządu premiera Miedwiediewa

opublikowano: 14-01-2019, 14:13

Większość Rosjan uważa, że w obliczu spadających standardów życia rząd premiera Dmitrija Miedwiediewa powinien ustąpić, wynika z badania przeprowadzonego przez niezależne Centrum Lewady.

Za ustąpieniem rządu jest 53 proc. To pierwszy raz kiedy domaga się tego ponad połowa badanych, poinformowano na stronie internetowej Centrum Lewady.

Zobacz więcej

Miedwiediew Dmitrij, premier Rosji (fot. Bloomberg)

57 proc. badanych wskazuje, że rząd Miedwiediewa nie radzi sobie z zahamowaniem wzrostu cen i spadku dochodów. 46 proc. ocenia, że rząd nie jest w stanie zapewnić dostatecznej liczby miejsc pracy.

Badanie przeprowadzono w dniach 13-19 grudnia na grupie 1600 ludzi.  

Prezydent Władimir Putin nie podziela oceny rządu przedstawionej przez większość Rosjan. Na dorocznej konferencji prasowej w grudniu mówił, że „ogólnie” jest zadowolony z rządu Miedwiediewa. Prezydent Rosji także ma coraz gorszą ocenę wśród mieszkańców kraju. Z sondażu Centrum Lewady opublikowanego w grudniu wynika, że 55 proc. Rosjan uważa go za odpowiedzialnego za wzrost kosztów życia i inne problemy kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu