Większy zysk Mostostalu

ANP
opublikowano: 25-08-2009, 00:00

Mostostal Płock poprawił półroczne wyniki. Jego akcje drożały w poniedziałek.

Mostostal Płock poprawił półroczne wyniki. Jego akcje drożały w poniedziałek.

Mostostal Płock, wykonujący prace budowlano-montażowe, zanotował 8,6-procentowy wzrost przychodów, do 72,35 proc. po pierwszym półroczu 2009 r. wobec takiego samego okresu w 2008 r. Zysk netto wzrósł o 16,5 proc. — do 9,76 mln zł r/r.

Po publikacji wyników akcje spółki drożały kilka procent. Ostatecznie na zamknięciu płacono za nie 82,10 zł, po 6,6-procentowym wzroście.

Większość półrocznych przychodów Mostostalu Płock, bo aż 90 proc., stanowiła produkcja budowlano-montażowa. 6,7 proc. sprzedaży przyniosła produkcja konstrukcji i urządzeń. Rentowność sprzedaży brutto wyniosła 17,6 proc. Natomiast wskaźnik rentowności netto z działalności sięgnął 13,5 proc., wobec 12,6 proc. w I półroczu 2008.

Do wyników półrocza firma zaliczyła 4,4 mln zł brutto przychodów (wraz z należnymi odsetkami), wynikające z prawomocnego wyroku sądu, a zasądzone od Bilfinger Berger Polska tytułem podwyższenia wynagrodzenia umownego inwestycji dotyczącej budowy mostu w Płocku.

W raporcie władze spółki zwróciły uwagę na obserwowany w ostatnim czasie znaczący spadek inwestycji w przemyśle i w związku z tym dużą konkurencję na rynku robót budowlano- montażowych, jak również na niestabilność cen materiałów hutniczych.

To właśnie te czynniki wpłyną na wyniki z drugiego półrocza. Spółka nie podawała prognoz.

W samym II kwartale Mostostal zanotował 5-procentowy spadek przychodów — do 36,8 mln zł i 93-procentowy wzrost zysku netto — do 8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy