Wielka Brytania: Burger King nie będzie rozdawać plastikowych zabawek

opublikowano: 19-09-2019, 07:47

Burger King ogłosił, że w ramach walki z zanieczyszczeniem plastikiem nie będzie już dodawać zabawek do zestawów dla dzieci. Wezwał klientów, żeby przynosili stare, aby mógł je przetopić na coś pożyteczniejszego.

Działanie sieci Burger King to odpowiedź na prośbę dwóch dziewczynek z Hampshire, Elli i Caitlin McEwan, które zwróciły się do fast foodów, aby zaprzestały rozdawania promocyjnych plastikowych zabawek i zastąpiły je wykonanymi z ekologicznych materiałów.

McDonald’s ogłosił, że pozwoli wybrać klientom, czy chcą owoc, czy zabawkę. W przyszłym roku rodzice będą mogli także wybierać między książką i zabawką.

Burger King ogłosił, że ustawi w lokalach kosze, do których będzie można wrzucać stare plastikowe zabawki. Szacuje, że wycofanie się z ich rozdawania będzie oznaczać o 320 ton mniej plastiku rocznie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane