Wielka Brytania: Ford zainwestuje 230 mln GBP w produkcję części do aut elektrycznych

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 18-10-2021, 08:45

Ford wyda 230 mln GBP na przebudowę istniejącej fabryki w pobliżu angielskiego Liverpoolu, aby rozpocząć w niej produkcję komponentów do pojazdów elektrycznych.

Zakład w Halewood, który obecnie produkuje skrzynie biegów, ma zostać przebudowany do 2024 roku i skupić się na częściach do pojazdów elektrycznych. Ford zakłada, że do 2030 roku będzie sprzedawał w Europie tylko zeroemisyjne auta.

„To bardzo ważne ogłoszenie dla Halewood, ponieważ zabezpieczy przyszłość zakładu wraz z wprowadzeniem nowej technologii" - powiedział szef europejskiego oddziału Forda Stuart Rowley. Menedżer dodał, że w fabryce pracuje aktualnie ok. 500 osób, a firma planuje utrzymać zatrudnienie na tym poziomie.

W zeszłym miesiącu Ford i południowokoreańska firma SK Innovation poinformowali o budowie trzech fabryk akumulatorów i zakładu produkcyjnego pojazdów elektrycznych w amerykańskich stanach Tennessee i Kentucky. Łączny koszt inwestycji to 11,4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane