Czytasz dzięki

Wielka Brytania i Japonia zawarły umowę handlową

ARŻ, Reuters
opublikowano: 11-09-2020, 12:04

Wielka Brytania zawarła w piątek umowę o wolnym handlu z Japonią. To pierwsze międzynarodowe porozumienie podpisane przez rząd Borisa Johnsona po brexicie, pisze Reuters.

Wielka Brytania poinformowała, że ​​na mocy umowy ​​99 proc. jej eksportu do Japonii będzie wolne od ceł.

Japonia
Zobacz więcej

Japonia fot. Bloomberg

Brytyjskie firmy świadczące usługi finansowe, producenci żywności, odzieży, wyrobów piekarskich i serów skorzystają na porozumieniu, które stanowi „ważny krok” w kierunku przystąpienia Wielkiej Brytanii do Partnerstwa Transpacyficznego.

Główni japońscy inwestorzy w Wielkiej Brytanii, tacy jak Nissan i Hitachi, skorzystają z kolei na obniżonych taryfach na części pochodzące z Japonii i usprawnionych procedurach regulacyjnych.   

Premier Boris Johnson powiedział, że brexit daje Wielkiej Brytanii swobodę zawierania umów handlowych z innymi krajami na całym świecie. Krytycy twierdzą, że takie porozumienia raczej nie zastąpią utraconego eksportu do UE, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z Brukselą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane