Wielka Brytania miała pierwszy tydzień bez węgla od 1882 roku

opublikowano: 09-05-2019, 07:05

Wielka Brytania zanotowała pierwszy tydzień bez korzystania węgla do generowania elektryczności od czasów królowej Wiktorii, pisze The Guardian.

W środę o 13:24 minął pierwszy pełny tydzień w Wielkiej Brytanii bez prądu z węgla od otwarcia elektrowni Holborn w Londynie w 1882 roku. The Guardian podkreśla, że osiągnięto to już dwa lata po tym jak Wielka Brytania zdołała przetrwać jeden dzień bez energii ze spalania węgla po raz pierwszy od Rewolucji Przemysłowej.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Fintan Slye, dyrektor National Grid ESO, operatora brytyjskiej sieci energetycznej powiedział, że wierzy w realizację celu, którym jest całkowite odejście od energetyki węglowej w Wielkiej Brytanii do 2025 roku.

Minister przemysłu Greg Clark podkreślił, że Wielka Brytania jest na drodze do stania się pierwszą z największych gospodarek, które osiągną zeroemisyjność netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu