Czytasz dzięki

Wielka Brytania: największy spadek cen domów od ponad dekady

opublikowano: 02-06-2020, 08:44

Pandemia spowodowała, że ceny nieruchomości mieszkaniowych spadły w Wielkiej Brytanii w maju najmocniej od 2009 roku.

Ceny spadły o 1,7 proc. w maju w porównaniu z kwietniem, podało udzielające kredytów Krajowe Towarzystwo Budowlane (NBS). To największa zniżka od lutego 2009 roku. W ujęciu rocznym ceny wzrosły o 1,8 proc., o połowę mniej niż w kwietniu.

Ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii zamroziły znaczną część brytyjskiej gospodarki, w tym rynek nieruchomości. Eksperci spodziewają się odbicia na nim w kolejnych miesiącach tego roku.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane