Wielka Brytania: największy wzrost cen domów od siedmiu miesięcy

opublikowano: 06-12-2019, 10:23

Wzrost cen nieruchomości mieszkaniowych w listopadzie to zasługa bardziej dostępnych kredytów i spadku dostępnych domów, twierdzą eksperci.

W listopadzie średnia cena domu wzrosła o 2,1 proc. w ujęciu rocznym, najmocniej od 7 miesięcy, do 234.625 GBP, podał bank Halifax udzielający kredytów hipotecznych. W porównaniu z październikiem ceny wzrosły o 1,0 proc.

- Choć niepewność nadal się utrzymuje jest także jasne, że nabywcy i sprzedawcy zareagowali na czynniki takie jak większa dostępność kredytów i ograniczona dostępność nieruchomości - powiedział Russell Galley, dyrektor Halifax. – W średnim terminie oczekujemy pojawienia się trendu umiarkowanego wzrostu cen także w przyszłym roku – dodał. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu