Wielka Brytania: nie zaczął pracować, a dostawał wypłatę

Marek Drus, yahoo.fnance.co.uk
opublikowano: 29-01-2018, 16:58
aktualizacja: 29-01-2018, 16:59

Pewien pracownik pubu dostawał wynagrodzenie od więzienia, w którym nawet nie zaczął pracować.

28-letni Brytyjczyk starał się o pracę w wiezieniu w  Nottingham. Zdobył ją, ale w grudniu 2016 roku musiał zrezygnować z powodu choroby żony. Więzienie mimo to wypłacało mu co miesiąc wynagrodzenie wysokości między 1200 GBP a 1600 GBP (5,66-7,55 tys. zł). Mężczyzna, który znalazł sobie pracę w pubie poinformował w marcu ubiegłego roku więzienie, że niesłusznie przelewa mu wynagrodzenie. Nie wywołało to jednak żadnej reakcji.

Funty brytyjskie
Zobacz więcej

Funty brytyjskie Bloomberg

- Jaka musi być sytuacja w więzieniu w Nottingham, że nie wiedzą tam nawet o płaceniu pensji komuś, kto tam nigdy nie pracował – powiedział mężczyzna w rozmowie z BBC. - Ciekawe, czy jestem jedyną osobą, która kosztowała ich koło 20 tys. funtów rocznie, czy są może jeszcze jacyś inni ludzie – dodał. 

Władze więzienia przeprosiły za pomyłkę i zapewniły, że zrobią wszystko, aby taka sytuacja się nie powtórzyła.

O zakładzie karnym w Nottingham, gdzie odsiaduje wyroki ok. 1000 mężczyzn, główny inspektor brytyjskiego więziennictwa mówił wcześniej w styczniu, że znajduje się w „niebezpiecznym stanie”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, yahoo.fnance.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu