Wielka Brytania: pierwszy spadek cen nieruchomości we wrześniu od 9 lat

opublikowano: 16-09-2019, 09:30

Zbliżający się brexit spowodował, że po raz pierwszy od września 2010 roku nie wzrosła cena nieruchomości w Wielkiej Brytanii, pisze Reuters.

Średnia cena nieruchomości spadła o 0,2 proc. do 304,77 tys. GBP, podał Rightmove. To skutek niepewności powodowanej przez zbliżający się termin brexitu, twierdzą eksperci firmy. Liczba transakcji także spadła. Była o 5,5 proc. niższa niż rok wcześniej.

- W sierpniu informowaliśmy o skoku liczby transakcji o ponad 6 proc., kiedy kupujący i sprzedający śpieszyli się zamknąć transakcje jeszcze przed brexitem – przypomniał Miles Shipside, dyrektor w  Rightmove. – Miesiąc później, kiedy termin brexitu się zbliżył, napięcie wzrosło i jest duża zmiana w odwrotnym kierunku, a liczba transakcji jest ponad 5 proc. niższa niż rok wcześniej – dodał. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu