Wielka Brytania przeżywa boom na produkcję akumulatorów

  • Paweł Makosz
opublikowano: 05-02-2021, 14:30

Producenci baterii/akumulatorów w Wielkiej Brytanii realizują projekty, które zwiększą moc magazynowanej czystej energii do 16,1 GW, informuje Bloomberg.

Przedsiębiorcy wykorzystują boom na alternatywne źródła energii. W zeszłym roku notowany na giełdzie w Londynie Gresham House Energy Storage Fund zebrał ponad 164 mln USD na zwiększenie rezerw magazynowych do gromadzenia energii powstającej w Wielkiej Brytanii na farmach wiatrowych i słonecznych.

Chris Ratcliffe

Zjednoczone Królestwo pracuje nad czterokrotnym zwiększeniem mocy morskich farm wiatrowych jeszcze w tej dekadzie, a akumulatory mają pomóc utrzymać “włączone światła” w kraju nawet gdy warunki atmosferyczne będą niekorzystne, bez konieczności korzystania z paliw kopalnych.

Według grupy branżowej RenewableUK, projekty, które znajdują się w różnej formie zaawansowania zakładają ilość magazynowanej energii na poziomie do 16,1 GW wobec 10,5 GW na koniec 2019 r. Gros z tych projektów znajduje się dopiero na etapie rozwoju. Działające już, mają moc jedynie 1,1 GW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane