Wielka Brytania radzi obywatelom wstrzymanie wakacyjnych rezerwacji

  • Paweł Makosz
opublikowano: 06-04-2021, 13:11

Rząd Wielkiej Brytanii zalecił swoim obywatelom, aby ci wstrzymali się z planowaniem zagranicznych wakacji tego lata. Informacja rozwiała nadzieje branży lotniczej na wznowienie podróży przed kolejnym wysokim sezonem.

Premier Boris Johnson potwierdził, że w przyszłym tygodniu w Anglii ponownie otwarte zostaną restauracje, puby i sklepy. Dodał jednak, że nie ma pewności czy uda się zgodnie z planowanym 17 maja wznowić międzynarodowych podróży.

– Widzimy trudności z jakimi borykają się kraje docelowe, do których nasi obywatele mogą chcieć się udać. Nie chcemy, aby wirus był ponownie importowany do naszego kraju z zagranicy - powiedział Johnson.

British Airways
British Airways
Fot. cedarjet201/Pixabay

Informacje podane przez rząd brytyjski, nie nastrajają pozytywnie międzynarodowych przewoźników. Tymczasem jednym z proponowanych rozwiązań miałby być wymóg posiadania przez podróżujących dwóch testów przeciwko COVID-19. Pomysł zwiększyłby jednak koszty dla przemieszczających się.

– Szukamy wskazówek, które doprowadzą nas do powrotu do normalności. Czekamy na więcej szczegółów. Naszym zdaniem pomysły takie jak wielokrotne testowanie podróżnych nawet z ’zielonych krajów’, uniemożliwią sensowne przemieszczanie się - powiedział Tim Alderslade, dyrektor generalny Airlines UK, grupy handlowej obejmującej British Airways, Ryanair Holdings, EasyJet oraz jednostki lotniczej touroperatora TUI AG.

Według konsultantów IBA Group, drugie lato stracone z powodu kryzysu koronawirusowego prawdopodobnie wywołałoby falę bankructw wśród linii lotniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane