Wielka Brytania: rekordowy spadek liczby pracowników z UE

opublikowano: 14-08-2018, 16:19

W drugim kwartale spadła rekordowo w Wielkiej Brytanii liczba pracowników pochodzących z innych krajów Unii Europejskiej.

W drugim kwartale było w Wielkiej Brytanii 2,3 mln pracowników pochodzących z innych krajów Unii Europejskiej. To 86 tys. mniej niż rok wcześniej. Tak dużego spadku rocznego liczby pracowników z UE nie zanotowano nigdy wcześniej.

Odpływ pracowników z UE to skutek decyzji o wyjściu z Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale także poprawy koniunktury w gospodarkach krajów pochodzenia pracowników.

Tymczasem we wtorek podano, że stopa bezrobocia spadła w Wielkiej Brytanii w drugim kwartale do 4 proc., najniższego poziomu od połowy lat 70. ubiegłego wieku. Nie towarzyszy temu jednak wzrost wynagrodzeń. Średnie tygodniowe wynagrodzenie wzrosło w tym samym okresie o 2,7 proc. W poprzednim kwartale dynamika wynosiła 2,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu