Wielka Brytania: rząd zablokował plan wypuszczenia „cyfrowego złota”

opublikowano: 25-10-2018, 14:18

Royal Mint zamroziła plan wypuszczenia kryptowaluty opartej na złocie, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Royal Mint Gold miał być pierwszym wśród gospodarek rozwiniętych projektem realizowanym przez państwową instytucję bezpośrednio powiązanym z handlem kryptowalutami.

W 2016 roku działająca od ponad 1000 lat brytyjska Mennica Królewska ogłosiła, że zamierza wypuścić kryptowalutę wartości nawet 1 mld USD na blockchainowej platformie transakcyjnej obsługiwanej przez amerykańską giełdę CME. Miało być to otwarcie możliwości inwestorom łatwego handlowania złotem znajdującym się w sejfach Royal Mint. Projekt miał ruszyć jesienią 2017 roku, ale wcześniej wycofała się z niego CME.

- Władze CME się zmieniły i nie chciały być zaangażowane w projekt – powiedziało Reutersowi jedno ze źródeł.

Kiedy Royal Mint szukała innego partnera brytyjskie Ministerstwo Finansów na początku 2018 roku odmówiło zgody na realizację projektu. Uznało, że jest obarczony zbyt dużym ryzykiem reputacyjnym dla rządu i kontrolowanej przez państwo Mennicy, twierdzą źródła Reutersa.

Zapytana przez agencję o projekt Royal Mint tłumaczy, że uruchomienie projektu nie nastąpiło z powodu „warunków rynkowych”.

- Powrócimy do tego jeśli i kiedy warunki rynkowe będą właściwe – poinformowała Mennica Królewska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MareK Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wielka Brytania: rząd zablokował plan wypuszczenia „cyfrowego złota”