Wielka Brytania: sieć sklepów detalicznych sprzedana za 1 GBP

opublikowano: 25-05-2018, 10:16
aktualizacja: 25-05-2018, 10:17

Walcząca o przetrwanie sieć sklepów z artykułami budowlano montażowymi Homebase została sprzedana za symbolicznego 1 funta (4,92 zł).

Właścicielem liczącej 251 sklepów sieci Homebase był australijski Wesfarmers, który kupił ją dwa lata temu za 340 mln GBP. Teraz ogłosił, że zanotuje na niej stratę sięgającą nawet 230 mln GBP.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Nabywcą Homebase jest spółka Hilco, która specjalizuje się w ratowaniu upadających biznesów. W 2013 roku wyprowadziła na prostą sieć sklepów muzycznych HMV. Nie wiadomo, czy HMV będzie zamykał sklepy Homebase, a jeśli, to ile. Sieć zatrudnia 11,5 tys. ludzi w Wielkiej Brytanii.

Wesfarmers ma szansę na zmniejszenie strat na Homebase. Przejmując za 1 GBP całkowitą kontrolę nad brytyjską siecią Hilco zobowiązało się, że jeśli uda mu się wyprowadzić Homebase na prostą wypłaci Australijczykom 20 proc. przyszłych dywidend lub zwrotów kapitału dla akcjonariuszy Homebase.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu