Wielka Brytania: sprzedaż kanistrów wzrosła 17-krotnie

opublikowano: 27-09-2021, 17:39

Kryzys paliwowy, doświadczany obecnie przez brytyjskich kierowców, spowodował gwałtowny wzrost popytu na kanistry, informuje Evening Standard.

Wystraszeni doniesieniami o zamykaniu stacji benzynowych Brytyjczycy ustawili się podczas ostatniego weekendu w kolejkach do tankowania. Aby nie musieć znów do nich szybko wracać wyposażali się w kanistry na paliwo, pisze Evening Standard. Powołuje się na dane Halfords, właściciela sieci sklepów m.in. z artykułami motoryzacyjnymi. Wskazały one 17-krotny wzrost sprzedaży kanistrów w miniony weekend w porównaniu z poprzednim. Kanistry były także czwartą najczęściej wyszukiwaną rzeczą na stronie internetowej detalisty.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Brytyjczycy nie spodziewają się chyba szybkiej poprawy sytuacji. Dane Halfords pokazały także 23 proc. wzrost sprzedaży rowerów przy czym popyt na elektryczne wzrósł o ponad 100 proc. Specjalizująca się w analizie rynku reklamy motoryzacyjnej firma AutoTrader podała z kolei, że liczba sprawdzeń ofert aut elektrycznych wzrosła w sobotę i niedzielę o 60 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Brak kierowców cystern spowodował, że niektóre sieci stacji benzynowych musiały w ostatnich dniach zamknąć niektóre z nich. To wywołało paniczne zakupy paliw. BP informowało podczas weekendu, że gwałtowny wzrost popytu spowodował iż na 30 proc. z jego 1,2 tys. stacji nie były dostępne główne rodzaje paliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Evening Standard

Polecane